انواع فرش دستباف، شناخت ویژگی و قیمت فرش دستباف فروشگاه اینترنتی فرش افرند-فرش 700 شانه

قالی بافی در شهر تبریز به صورت گره با قلاب و متقارن است که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد ، با این حال به طور حتم انتخاب محصول این شهر جهت پهن کردن در منازل ایرانی می‌تواند بی‌نظیر باشد. قیمت فرش دستبافت مانند سایر محصولات عرضه شده در این فروشگاه بزرگ، بسته به یک سری عوامل مشخص متغیر است. همچنین لازم به ذکر است که هنر قالی‌بافی در تبریز به صورت گره با قلاب و متقارن انجام می‌شود که این موضوع در نوع خود نیز بی‌نظیر است! چنانچه خریدار فرش دستباف هستید، توصیه می‌شود فرش‌های دستباف تبریز را مد نظر قرار دهید. قالی‌های دستباف کاشان در طرح‌ها و رنگ‌های متعدد و متنوعی بافته شده و به فروش می‌رسند.

فرش دستباف نوبافت شيراز طرح ۵ ترنج سایز كناره۲٫۵۹×۰٫۸۸ رنگ زمینه لاكي رنگ حاشیه كرم کد ۴۴۵۹۷

این موضوع سبب شده است تا فرش در برخی از استان‌ها نسبت به جاهای دیگر پرآوازه‌تر شود. یکی از این استان‌ها کاشان است که فرش‌های آن در ایران و جهان بسیار پرطرفدار هستند. این فرش‌ها را ازنظر سایز و اندازه می‌توانیم به اندازه‌های مختلفی تقسیم کنیم.

فرش دستبافت كاشان إيران (جفت ٩متري طرح ترنج)

شهرهایی همچون تبریز، اصفهان، قم، مشهد، کرمان، کاشان، نائین، کرمانشاه، همدان، یزد، اراک، سنندج، هریس، فراهان، کاشمر، نیشابور، بیرجند و … همچنین انواع فرشهای روستایی و عشایری که در دکوراسیون‌های مدرن و سنتی مورد توجه است در سایزهای متنوع به مشتریان عرضه می‌گردد. فرشهای عشایری توسط اقوام گوناگون ترک و فارس و لر بافته میشوند و دارای زیبایی چشمنوازی هستند. اقوام دیرین ایران زمین همچون قشقایی، بختیاری، ترکمن، شاهسون و … فرشهایی که معمولا در شهرهای نزدیک به محل زندگی این اقوام همچون شیراز و شهرکرد عرضه شده و به بازارهای جهانی همچون آمریکا، کانادا، آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، امارات متحده عربی و … همچنین این مجموعه در حال تلاش برای راهیابی به بازارهای جهانی خرده فروشی فرش از طریق وب سایتهای معروفی همچون آمازون و ای بی است تا محصولات خود را به طور مستقیم از دست تولیدکنندگان به دست مصرف کنندگان بین المللی برساند.

  • گروه های فرعی این طرح ها اغلب منسوب به مناطقی است که طرح ابتدا در آنجا رواج پیدا کرده است و یا به نام اشخاصی است که دارای نفوذ محلی بوده اند و یا سفارش بافت آن را داده اند.
  • اما در طرح افشان نیز تنوع و تغییر زیادی داده شده است و طرح های فرعی بسیاری از آن منشعب گشته است.
  • ترنج ها همیشه به صورت دایره و بیضی نیستند ترنج های لوزی شکل، هندسی ، شش ضلعی نیز به فراخور طرح به کار میرود.
  • طرح‌های اسلیمی، ایلی، عشایری، درختی، شاه‌عباسی، گلدانی، محرابی، هندسی، افشان، بته‌جقه، قابی، ترکمن، گل فرنگ، تلفیقی، باستانی و شکارگاهی جزو مشهورترین طرح‌های مورداستفاده در فرش ایرانی هستند.

در واقع می‌توان گفت اولین و ابتدایی‌ترین فرش‌هایی که انسان از آن‌ها استفاده کرد پشم و موی حیوانات و همچنین پوست آن‌ها بود. این طرح ها از قدیمی ترین و اصیل ترین طرح ها در فرش بافی ایران بوده است و مخلوق ذهن قالی بافان بومی است. طبیعت و محیط زندگی آنها به ساده ترین شکلی در طرح این فرش ها منعکس شده است.

در این گونه فرشها در نقش ها و دور حاشیه ها به جای پرز پشمی از ابریشمی استفاده می شود و معمولاً چله اینگونه فرشها از ابریشم است. به فرشی که تار و پود آن از جنس پنبه و پرز آن پشمی باشد می گویند. لازم به ذکر است که در مجله خبری فرش میان ایلات و عشایر به جای نخ پنبه از پشم استفاده می شود. متن فرش در این طرح‌ها به قسمت‌ها یا قاب‌های مختلفی تقسیم گشته که به طور منظم در کنار هم قرار دارند و در داخل هر قاب با گل و برگ‌های مختلفی تزیین شده است.

جفت فرش دستباف شش متری نقشه ماهی تبریز کد D02400T

در ابتدا به صورت هندسی و شکسته بوده که به تدریج انحنادار شده است. گل های نخلی و سرخ با شکل های مختلف روی زمینه به صورت ردیف های منظم و متصل به ساقه های انحنا داری قرار گرفته است. به ترنج های قلاب مانند که مخصوص قالی های بافته شده در جنوب ایران و همچنین منطقه قفقاز است که از نقش مایه هایی در اطراف انها استفاده میشود گفته میشود و ارتباط تنگاتنگی با طرح های گلدار صفویه دارد. احتمال زیاد خاستگاه ان هندسی شدن برخی طرح های گلدار دوره صفویه است که بافندگان قفقازی از انها الهام گرفته و ان را به صورت ساده و در داخل طرح با پیچیدگی کمتر اجرا کردند.