اولین فروشگاه اینترنتی تخصصی فرش دستباف-فرش 700 شانه

انواع طرح فرش دستباف در ایران بسیار زیاد است اما یک دسته بندی کلی وجود دارد که هر طرحی زیر مجموعه یکی از دسته بندی هاست. در گذشته هر طرحی مختص یک منطقه خاص بوده است که موجب شناسایی خاستگاه ان قالی میشده است. اما امروزه بر اساس سلیقه تاجر یا تولید کننده یا سفارش دهنده در هر منطقه ای طرح های متفاوت بافته میشود. مراجعه به بورس فرش دست باف در تهران بازار بزرگ تهران میباشد که در آنجا تعداد زیادی مغازه کار فروش این دسته از اقلام را بر عهده دارند. چله این فرش از پشم است اما گل‌ها و احیانا برگ‌های موجود در نقشه از نخ ابریشم و بقیه پرزها از پشم بافته می‌شود.

برای بافت و فروش تابلو فرش و یا قالی شما باید چند نکته را در ابتدای کار در نظر داشته باشید تا بعد از بافت به راحتی بتوانید قالی خود را بفروش برسانید که در ادامه همه آنها را باهم بررسی میکنیم. بررسی مزیت نسبی ایران در تولید و صادرات فرش دستبافت (مطالعه موردی استان اصفهان). ۱-این روش بیشتر برای بافت فرش‌های بزرگ و متوسط کاربرد دارد و به دلیل استفاده از پودهای ضخیم‌تر و چگالی بیشتر دارای استحکام و طول عمر بیشتری است. از بهترین انواع این فرش برای کاربری پوششی، [[فرش کاشان]] است که حدود ۳۰–۳۵ گره را شامل می‌شود.

آنها این هنر-صنعت را آفریدند، پرورش دادند و به اوج کمال و زیبایی رساندند. گواه این ادعا، فرش «پازیریک» با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال است که سال ۱۹۴۷ در گور دخمه‌های یخ‌زده آلتایی در نزدیکی مرز مغولستان و روسیه از سوی «سرگی رودنکو»، باستان‌شناس سرشناس روسی کشف شد. این فرش بی‌نظیر که تقریبا ۴ متر مربع است، با گره‌های متقارن و نقشمایه‌های ایرانی بافته شده و دهه‌هاست در موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ و در شرایط خاص دمایی نگهداری می‌شود تا از پوسیدگی و نابودی محافظت شود.

فرش قدیمی دستبافت شش و نیم متری طرح لچک ترنج 9912115

این نوع از قالی‌ها در مجموعه فرش‌های موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می‌شوند. لوازم دست دوم از لحاظ قیمت نسبت به لوازم خانگی نو بسیار به‌صرفه‌تر است. اما لوازم دست دوم را کجا می‌توان پیدا کرد؟ یا چطور می‌توان لوازم منزل خود را فروخت؟ پاسخ به این سوالات تنها کلمه «سمساری» است. سمساری‌ها مناسب‌ترین محل جهت تبادل کالا محسوب می‌شوند.

در بافت فرش از پشم، ابریشم و یا ترکیب پشم و ابریشم استفاده می گردد. با توجه به اینکه نخ ابریشم بسیار گران می باشد در نتیجه قیمت فرش های بافته شده از ابریشم گران است. پس از فرشهای ابریشمی، فرش های دستباف چله ابریشم از نظر قیمت در جایگاه دوم قرار دارند. فرشهای بافته شده از پشم از نظر قیمت ارزان تر از دومورد قبلی هستند.

پس به جای اینکه اول طرحی را انتخاب کنید برای بافت نیاز سنجی کنید به عبارتی اول سفارش بافت بگیرید بعد شروع به بافت کنید که بعد از تمام شدن برای فروش آن دغدغه ای نداشته باشید. طرح درختی دیگری که در قرن 15 و 16 در بافت قالی ها به کار میرفته درخت سخنگو یا واق واق بوده که درختی است خیالی با برگ های بزرگ و گرد و میوه هایی از سر انسان ها و حیوانات که این سرها توانایی پیشگویی اینده را داشته اند. این طرح ها هم در زمینه و هم در حاشیه به کار میرفته است.

به طور کل فرش‌های ایرانی از دیرباز مورد استقبال عده زیادی از افراد در سراسر جهان قرار می‌گرفت. این نوع از فرش‌ها در سطح جهانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و می‌توان گفت به نوعی نماد ایران محسوب می‌شوند. چنانچه قصد فروش فرش دستباف خود را دارید و به دنبال معتبرترین مجموعه خریدار فرش دستباف هستید، تا انتهای این راهنما همراه ما باشید.

طرح ماهی درهم

تار و پود این نوع از فرش‌های دستباف اصیل ایرانی از جنس پنبه و پرز بافته می‌شود. البته همانطور که پیش‌تر ذکر شد، ایلات و عشایر برای بافت این نوع از فرش‌ها به جای به‌کارگیری نخ از پشم بهره‌ می‌برند. طرح‌های اسلیمی، ایلی، عشایری، درختی، شاه‌عباسی، گلدانی، محرابی، هندسی، افشان، بته‌جقه، قابی، ترکمن، گل فرنگ، تلفیقی، باستانی و شکارگاهی جزو مشهورترین طرح‌های مورداستفاده در فرش ایرانی هستند.

  • در واقع هر اندازه کیفیت و تراکم فرش دستباف بهتر باشد، قیمت آن نیز به همان اندازه افزایش پیدا می‌کند.
  • این طرح پیشینه ای کهن دارد که در ابتدا ترنج هایی هندسی در قالی های مملوکی مصر و اناتولی دیده شد سپس ترنج های منحنی در قالی های عثمانی و درباری ایران دیده شد.
  • این حشره که در هر بار تخم ریزی حدود ۱۰۰ تخم می گذارد، بیشتر تمایل دارد که تولید مثل خود را در جاهایی که رطوبت بیشتری دارند انجام دهد.
  • شما می توانید با تماس با سمساری صابری فرش دستباف خود را با بالاترین قیمت طی زمانی کوتاه بفروشید.

در واقع در فرهنگ شرق درخت مفاهیم عمیق عرفانی و نمادین دارد مانند نامیرایی و جاودانگی و باروری . در کنار درخت زندگی معمولا دو نگهبان برای محافظت از ان بافته میشود که بیشتر تصاویری از حیوانات است. در چین گل های به کار رفته در قالی ها معانی متفاوتی دارند مانند گل خار یا یخ که نماد شجاعت در مقابل سختی هاست و نماد زمستان است. گل بامبو نماد ثبات و زندگی طولانی است گل داوودی نماد پاییز است . گل لوتوس یک نماد قدیمی از پاکی و قدرت و باروری و حاصل خیزی و نماد تابستان است و شکوفه هلو نماد بهار است.

این طرح ها گاهی آنقدر بزرگ اند که چند تا از آنها کل فرش را پر میکنند. از معروف ترین طرح های بته جقه ای، بته جقه یا مادر بچه، بته ترمه، بته افشار، بته کردستانی و… . کارشناسان آقای فرش ضمن جانمایی فرش مدنظر در دکوراسیون منزل شما، مشاوره های لازم در خصوص انتخاب بهترین فرش و حفظ و نگهداری مجله خبری فرش آن را به شما ارائه ی دهند. ضمانت و خدمات پس از فروش کامل، امکان عودت محصول، حمل رایگان و … تنها بخشی از خدماتی است که می توانید از آقای فرش دریافت کنید. البته به دلیل عدم نظارت، سیستم های قیمت گذاری غیرعلمی و روابط مختلف، ممکن است خرید با علم و آگاهی و اطمینان همراه نباشد.