روف گاردن چیست ؟ roof garden چیست باغ باغچه گلکاری پشت بام روش ایزولاسیون گاردن | elitarchgroup

نگهداری باغ‌بام بسیار مهم است و گاهی یکی از مهم‌ترین موانع ایجاد آن‌ها محسوب می‌شود. حتما قبل از طراحی باغ‌بام به برنامه نگهداری آن فکر کنید، زیرا همه باغ‌های سقف نیاز به نگهداری دارند. کلیه ساختمان‌های تجاری با باغ‌بام ملزم به بررسی حداقل دوبار در سال هستند.

  • در زیر پلان روف گاردن طراحی و اجرا شده توسط شرکت نگین آذین پارت را مشاهده می کنید.
  • در ساختمان های جدید، معماران و مهندسان سازه در حال حاضر حتی در زمان طراحی ویلا یا ساختمان ها، میزان باری که در اثر محوطه سازی که شامل آلاچیق، پرگولا، فضای سبز و یا آبنما موجود برای روف گاردن را نیز در نظر می گیرند.
  • بنابراین به هر نوع فضای سبزی که بر روی بام ساخته شود، روف گاردن گفته می شود و شامل مجموعه ای از گیاهان سبز، آبنما، آلاچیق، مبلمان باغی، سایبان و سایر امکانات دیگر با توجه به مساحت موجود می باشد.
  • خم کاری ورق مطابق سایز بایستی قبلاً در کارخانه صورت گیرد و پس از آن بایستی به محل مدنظر فرستاده شوند.

روف گاردن چیست ؟ roof garden چیست باغ باغچه گلکاری پشت بام روش ایزولاسیون گاردن | elitarchgroup

این که بتوانیم از این فضا به عنوان فضای سبز و محلی مناسب برای استراحت، تفریح و یا حتی برای برگزاری برخی مراسم استفاده کنیم یک مزیت ویژه طراحی استخر محسوب می شود. ۵٫ از دیگر معایب بام سبز می توان به سنگین شدن سقف و نفوذ ریشه گیاهان در سقف اشاره کرد که این موضوع باعث ته نشین شدن ذرات خاک می شود و در نتیجه سقف نشست می کند. ۷٫ کاهش هزینه های نگهداری از سقف یکی دیگر از مزایای مهم بام سبز است. ۲٫ اگر شما در شهری شلوغ زندگی می کنید روف گاردن تا حدی می تواند از سر و صدای محیط اطراف تان بکاهد و آلودگی های هوا و صوتی را کاهش دهد.

ساختمان هیلگارد برکلی در کالیفرنیا

سرخس‌ها در نور مستقیم به خوبی رشد می‌کنند و رطوبت و گرما را دوست دارند. خاک خوب با آب دهی مناسب و به موقع شرایط ایده آل برای رشد این گیاه است. برای مبله کردن روف گاردن یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار ، شرایط آب و هوایی است . با استفاده از سایبان چتری و انتخاب مبلمان محوطه مناسب آن، می توانید فضایی دنج برای استراحت روزانه در محوطه روف گاردن و یا فضای باغ ایجاد نمایید.

شرکت آوید چوب با توانایی بالای تیم فنی مهندسی خود طراحی و اجرای سازه های پیش ساخته خود را مطابق استانداردهای روز و مد نظر کارفرمایان طراحی و اجرا می کند. این سازه ها و المان های جدید یکی از اجزای لازم برای زیبایی ساختمان است و با آپارتمان نشینی شدن شهرها وجود این فضاها باعث می شود تا باغ های کوچک و سر سبزی در اختیار ساکنین آپارتمان قرار بگیرد. طراحی این فضا و المان ها کار راحتی نیست و به تخصص افراد ماهر در این زمینه و عایق کاری هایی نیازمند است. به عبارت دیگر اغلب ما به دلیل روی آوردن به سمت آپارتمان نشینی از نعمت داشتن فضای سبز محروم شده ایم که این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در روحیه و انرژی افراد داشته باشد. البته باید گفت که تکنولوژی جدیدی برای رفع این مشکل به وجود آمده است که این امکان را فراهم می‌ کند تا بتوان در خانه های آپارتمانی فضای سبز ایجاد کرد که به آن روف گاردن گفته می شود.

نحوه محاسبه و شمارش طبقات ساختمان