نهال پسته ️ خرید + لیست قیمت انواع نهال پسته زمستان ۱۴۰۱ | nahalfa

نهالستان اکین نهال با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تکثیر و فروش انواع نهال مثمر و غیر مثمر آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی میباشد. خرید نهال با تضمین سلامت نهال گردو، نهال بادام، نهال پسته در اکین نهال. برای احداث باغ پسته هکتاری و متراژ بالا بهتر است ابتدا پسته پایه را در زمین بکارید سپس ریشه نهال که خوب با زمین سازگار شد سال دوم به بعد پیوند انجام دهید.

این نهال از پنجمین سال پس از کاشت باردهی خود را بصورت اندک آغاز می کند و تا حدود 100 سال هم توانایی باردهی دارد. این پسته بیشترین استفاده را در صنایع خشکبار و کارخانه جات به علت قیمت مناسب به خود اختصاص داده است. مغز پسته ی آن به رنگ ارغوانی و جز ارقام پسته با اونس متوسط با کیفیت شناخته می شود.

خرید نهال پسته احمد آقایی:

به طور کلی، ارقام پسته، بین 300 تا 600 میلی متر آب در سال نیاز https://nahalfa.com دارند. در مناطقی که محیط خشک است، توصیه می شود آبیاری، 4000 متر مکعب در سال انجام شود؛ و این کار، فقط هفته ای یک بار باشد. زمینی که برای کاشت نهال های پسته انتخاب می کنید، شرایط خاک یا بستری که در نظر گرفته اید، باید به خوبی زهکشی شود تا مسیر جریان آب و هوا فراهم شده باشد. نوع خاک مناسب برای کاشت نهال پسته باید خصوصیات شنی داشته باشد. درخت پسته، دمای بالا و هوای گرم را دوست دارد، اما در بخشی از سال به دمای سرد نیز نیاز دارد تا بتواند مراحل رشد خود را به درستی سپری کند.

انواع نهال پسته شرکت به کشت :

به صورت کلیدرختان پسته،گزرومورفی (سازش گیاه با خشکی) بالایی دارند و مناسب مناطق سردسیری نمی باشند و برای مناطق گرم و خشک پیشنهاد می شوند. هنگام کاشت نهال های پسته، فضای لازم را برای رشد گیاهان در نظر بگیرید. درختان پسته به مرور زمان بزرگتر می شوند و نباید فضای کمتری در اطراف آن برای رشد ریشه ها یا شاخه ها وجود داشته باشد. همچنین باغ پسته را باید از حضور گونه‌های مختلف گیاهی پاکسازی کنید. تکثیر نهال پسته با استفاده از دو روش پیوندی و بذری امکان پذیر‌ می‌باشد، در روش بذری نهالستان و یا حتی باغدار از بذر درخت مورد نظر برای تولید نهال استفاده کرده و مستقیما نهال را به محل باغ منتقل کرده و منتظر باردهی درخت‌ می‌ماند، در این صورت درخت پسته بعد از چند سال شروع به باردهی می‌کند ولی اکثرا میوه آن پوک خواهد شد. درخت پسته با مناطقی که آب فراوان ندارند براحتی کنار می آید.

انواع نهال گلابی

بهترین زمان کاشت برای نهال پسته فصل پاییز، اما شرایط سخت سرمای زمستان ریشه را از پا در می آورد. برای کاهش تلفات نهال های تازه کاشت پسته، در بهار اقدام به کاشت می کنیم. در چنین شرایطی دیگر کمتر نگران نابودی نهال ها بر اثر سرما زدگی و هدر رفت هزینه ها خواهیم بود. در واقع پسته ها به لحاظ شکل ظاهری در دو دسته بادامی و فندقی قرار می گیرند.

  • نهال های تولیدی در زمستان سال اول یا دوم به زمین لهبی منتقل میشوند.
  • پسته پایه هیبریدی از اقلام پیوندی محسوب شده و با تغییراتی که در نژاد و اصل آن صورت گرفته، مقاوم در برابر آفات، خشکی و گرما و همچنین سرما شده است.
  • نوع خاک مناسب برای کاشت نهال پسته باید خصوصیات شنی داشته باشد.
  • بنابراین می‌توانید آن‌ها را ابتدا در نایلون‌هایی که انتها آن‌ها بسته شده و دارای ارتفاعی برابر با ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر هستند، کاشته و بعد از قوی شدن کامل آن‌ها را به زمین اصلی منتقل کرد.
نهال پسته ️ خرید + لیست قیمت انواع نهال پسته زمستان ۱۴۰۱ | nahalfa