هر آنچه باید درباره سرمایه گذاری طلا و سکه بدانید! مانو بلاگ | حسینی فایننس

بانک‌ها ممکن است سود دریافتی را به حساب اصلی یا به حسابی فرعی با سود کمتر یا بدون سود واریز کنند. در هنگام افتتاح حساب این موضوع را بررسی کنید و تصمیم لازم را بگیرید. این دوره زمانی فاصله سال 1391 تا برجام، از برجام تا خروج از برجام و در نهایت از سال 97 تاکنون را شامل می‌شود.

خرید طلا در بورس جهانی

اگر کمی دانش تحلیل بازار را داشته باشید، از طریق سرمایه گذاری در سکه میتوانید سودهای خوبی در کوتاه مدت کسب کنید. دقت کنید که برای سرمایه‌گذاری در طلا حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید و ضمن درخواست فاکتور، از فروشنده بخواهید عیار طلای موردنظر را در فاکتور قید کند. به این ترتیب، ریسک خرید پلاتین به‌جای طلا هم وجود نخواهد داشت. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که تورمی سبب رشد قیمت طلا می‌شود که علاوه بر اینکه با رشد اقتصادی معقولی متناسب و مرتبط نیست، میزان و یا دوره آن به‌اندازه‌ای زیاد باشد که سرمایه‌گذاران فعال در سایر بازارهای سهام و اوراق قرضه را نگران کند.

در این سامانه هیچ گونه هزینه‌ای به عنوان مزد ساخت طلا در نظر گرفته نمی‌شود و در حقیقت شما با سرمایه‌گذاری در طلاین خرید طلای بدون مزد ساخت را با بهترین روش تجربه می‌کنید. صندوق‌های طلا یکی از صندوق‌های سرمایه گذاری در بورس ایران است که افراد به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی روی اوراق مبتنی بر طلا سرمایه گذاری می‌کنند. ۷۰ درصد از این سرمایه صرف خرید سکه و طلا و ۳۰ درصد باقی‌مانده در اوراق با درآمد ثابت، توسط مدیر صندوق انجام می‌شود. طلاهای خریداری شده از بازار یا بانک کارگشایی، در بانک عامل نگهداری می‌شوند.

برای مثال در نظر بگیرید زندگی سه نفر را در یک روستا یا شهر کوچک که تمام دارایی انها در سال ۱۳۵۷ حدود ۱۰۰ هزارتومان بوده است. سودی که بانک‌ها به سپرده‌های شما پرداخت می‌کنند ممکن است به صورت روزشمار یا ماه شمار باشد. مقدار سودی که از هر روش به دست می‌آورید متفاوت است و پیش از تصمیم‌گیری می‌بایست با این تفاوت آشنا باشید. در نتیجه می‌بایست به این موضوع آگاه بود که خرید ارزهای خارجی بدون ریسک نیست و قوی‌ترین ارزهای بین‌المللی مثل دلار و یورو هم ممکن است سقوط‌های کوتاه‌مدت یا بلند مدت را تجربه کنند.

خرید طلا در زمان عرضه بالا و تقاضای کم

هر آنچه باید درباره سرمایه گذاری طلا و سکه بدانید! مانو بلاگ | حسینی فایننس خرید فیزیکی طلا، گواهی سپرده طلا، صندوق سرمایه گذاری طلا و خرید فیزیکی انواع سکه از روش های سرمایه‌گذاری در طلا و سکه هستند. طلا از دیرباز یکی از اصلی‌ترین اقلام سرمایه گذاری در جوامع بوده است. این فلز گران‌بها هرگز ارزش خود را از دست نداده و همواره سودهای سرشاری را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

  • برای این که بدانید در چه زمانی و خرید چه نوع طلایی برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است، بهتر است با کارشناسان و مشاوران این حوزه مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.
  • سرمایه‌گذاری در طلا، ارزش دارایی شما را در طول زمان حفظ کرده و از خطرات تورم نجات می‌دهد.
  • یعنی سکه در ایران به عنوان یک کالا تلقی می شود و قیمت این کالا تابع عرضه و تقاضا است، چون متولی فروش و واگذاری سکه در انحصار یک نهاد، یعنی بانک مرکزی است.
  • حتی نکته جالب این هست که تو همین گرونی اخیر طلا، موج صعودی، زمانی شروع میشود که تنها خبر یا شایعه‌ی کاهش بهره بانکی میاد و ناگهان می‌بینیم که بازار طلا پر میشود از کسایی که برای خرید طلا آمدند.
  • از طرفی وجود کارمزدهای زیاد در معاملات فیزیکی طلا، بخش زیادی از حاشیه سود معامله گران را تغذیه می‌کند و بازدهی آنها را https://hoseinifinance.com/blog/ کاهش می‌دهد.